KALYON TURİZM GRUBU

Kalyon Turizm Grubu’nun faaliyetleri, 1967 yılında kurulan Kalyon Otelcilik Turizm Pazarlama A.Ş. ile başlamıştır. Kalyon Otelin açılışını Devrin Başbakanı olan Süleyman Demirel gerçekleştirmiştir.

İlk açıldığında 38 odalı bir oteldi. Buna rağmen mimarisi ile, tasarımı ile, mutfağının sunduğu kaliteli ve lezzetli yemekler ile kısa süre içerisinde tanındı. Gerek oda için ve gerekse restaurant için gelen talepleri karşılayamaz duruma geldi. Bunun için otel kapasite genişletilerek 55 odalı daha büyük hale getirildi. 1986 yılında otel yeni bir proje çerçevesinde tamamen yenilenerek oda ve toplantı salonları ilavesi ile 102 odalı bir tesis haline getirildi.

1992 yılında 25. kuruluş yıldönümümüzde, Kalyon’un ilk açılışını gerçekleştiren Süleyman Demirel, yine Başbakan olarak 25. Kuruluş yılı kutlamalarımıza katılarak Kalyon’u onurlandırdı.
 
Kalyon Turizm Grubu, 2008 yılında Reji Etkinlik Mekanı ve Kalyon Turizm Seyahat Acentesinin kurulması ve 2015 yılında açılan Kalyon Çeşme Oteli ile projelerini hayata geçirerek kararlı bir şekilde grubu güçlendirmeye devam etmektedir.
Konu hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen tıklayın..