FİJİ

Size özel dalgakıran üzerinde akşam yemeği yemek unutulmaz bir an olmalı! Ama şık bir gece geçirmek istiyorsanız, Fiji’yi başkalarına bırakın.

Çünkü burası ayakkabı ve mücevherlerden kurtulup çıplak ayak kumsalda yürüyeceğiniz, ayışığının aydınlığı kıyılarda gece denize gireceğiniz bir yer.

Okyanusta bir ada Ülkesi olan Fiji güney yarımkürede ve doğu yarımkürede yer alan 300 adadan oluşan adalar topluluğudur. Toprakları Büyük Okyanus ile çevrilidir. Popüler turizm beldeleri arasında yer alan Fiji Adaları, devlet tarafından koruma altına alınan resifleri ile ünlüdür. Turkuaz rengi denizi, mercan kayalıkları ve ipeksi kumsallarıyla Bağımsız Fiji Cumhuriyeti, günümüzün en popüler turizm beldelerinden biridir. Bir zamanlar yamyam adaları olarak bilinen Fiji’de insanların vahşi ve düşman olduğuna inanılıyordu. Yakın tarihte yaşayan darbeler ziyaretçilerin kafalarındaki bu kanıyı yok etmek için hiçbir şey yapmamıştır. Ancak tüm bunlara rağmen Fiji çok güzel bir yerdir. Dalış ve şnorkel için mükemmeldir ve dar bütçeli ya da görkemli mekânlarda kalabilecek turistler için birçok fırsat vardır. Raymond Burr’ün orkide bahçelerinde bir tur yapın.19.yüzyıla kadar yamyamların diyarı olan Fiji’deki Tavuni Hill Fort’ta, turistik amaçla korunmuş insan pişirme çukurları var. Pacific Harbour Kültür Merkezi ve Sgatoka Pazarı’nda her tür yerel sanat eseri ve hediyelik eşya bulabilirsiniz. İlle romantizm diyenleri otel yetkilileri bir helikopter turuyla civardaki şelalelerde güzel bir piknikle baş başa bırakıyor. Fiji’nin başkenti Suva, 1800’lerde oluşturulmuş ve halen koloni döneminin özelliklerini taşımaktadır. Alışveriş yerleri, restoranlar, gece kulüpleri, bir müze ve gezilecek yerleriyle değişik atmosferine bayılacaksınız. Girintili çıkıntılı sahilleri Güneş Işığı Sahili (Sunshine Coast) olarak adlandırılır. Kuru iklimiyle ünlü ve dağınık bölge dünyaca ünlü Water (Fiji Suyu)’na ev sahipliği yapmaktadır. Fiji’nin havaalanı şehri olan Nadi, renkli Pazar yeri, el yapımı özel eşyaları ve yerel kültürüyle ünlüdür. Derin mavi sularında türkuaz ve pastel yeşili hâkim mercan kayalıklarıyla Mamanuca Adaları ve Nadi Koyu, Fiji’nin en görkemli ada güzelliklerinden birini sergilemektedir. Birbirinden eşsiz ve farklı resortlarda konaklama olanağı sağlayan bu adalarda ve Yasawa adalarında kamp mekânları yanı sıra 5 yıldızlı lüks otellerde konaklama imkânı vardır.
Konu hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen tıklayın..